به‌طورکلی، شرکت غدیر دارای امکانات و زیرساخت‌های بسیار خوبی در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات و سازه‌هایی است که با انواع روش‌های ماشینکاری، ورق‌کاری و جوشکاری قابل تولید است. علاوه‌ بر آن امکانات اختصاصی در زمینه مونتاژ انواع تابلوهای برق صنعتی و نیز مونتاژ نهایی توربین‌های گازی صنعتی تا 70 مگاوات در غدیر ایجاد شده است.

کارگاه برشکاری و ورقکاری

METALWORKING WORKSHOP

واحد برشکاری و ورقکاری در شرکت غدیر، در فضایی به مساحت بیش از 2000 مترمربع، مجهز به انواع اره‌های نواری و دیسکی، دستگاه برش CNC و پلاسما، دستگاه‌ ورق صاف‌کن، گیوتین و دستگاه‌های خم‌کاری و رولینگ است.

کارگاه ماشین‌کاری

MACHINING WORKSHOP

این شرکت دارای یک کارگاه بزرگ ماشینکاری مستقل در زمینی به مساحت حدود 10000 متر مربع است. در این کارگاه که به بیش از 100 دستگاه متنوع مجهز شده، تمامی فرآیندهای ماشینکاری مورد نیاز در حوزه فعالیت‌های غدیر قابل انجام می‌شود. همچنین شرکت غدیر، بر حسب ضرورت، بر روی ماشین آلات جدید نیز سرمایه‌گذاری می‌کند تا نیازهای مشتریان را برآورده کند. در این کارگاه، توانایی ماشینکاری انواع مواد و آلیاژها مانند فولادهای کربنی، فولادهای ضد زنگ، فولادهای استحکام بالا، سوپرآلیاژها، فلزات غیرآهنی (آلومینیوم، تیتانیوم، برنج، برنز، مس) وجود دارد.

کارگاه ماشینکاری شرکت غدیر شامل بخش‌های زیر است

ماشین های تراش

• Vertical CNC lathe (Carousel)
• CNC Lathes
• Hand lathes

ماشین‌های فرز

• CNC milling 3 and 4 axis
• CNC machine center
• CNC gantry milling machine
• Horizontal boring
• Turret milling
• Heavy duty milling
• Manual milling

ماشین‌های دریلینگ

• Standing drills
• Radial drills
• Multi Spindle Drills

ماشین‌های سنگ‌زنی

• Surface grinding machine
• Cylindrical grinding

ماشین‌های دنده‌زنی

• Straight and helical gears up to: Ø 800mm and up to 10 module
• Bevel gears up to: Ø 250mm and up to 6 module
• Worm gears up to: Ø 200mm and up to 600 mm long

ماشینکاری تخلیه الکتریکی (EDM)

• EDM Wire cut machine
• EDM drilling machine

پرداختکاری دستی

کارگاه ماشینکاری دارای یک بخش اختصاصی پرداختکاری دستی مجهز به انواع ماشین‌های پولیش‌کاری است. در این بخش، اپراتورهای بسیار ماهر و آموزش دیده، قطعات حساسی مانند پره‌ها توربین را با حفظ تلرانس‌های ابعادی بسیار دقیق آن، به‌صورت دستی پولیش می‌کنند.

پرداختکاری ارتعاشی

در کارگاه ماشینکاری غدیر، بخشی به فرآیند پرداختکاری انبوه با ماشین‌های پرداختکاری ارتعاشی اختصاص داده شده است. فرآیند پرداخت‌کاری ارتعاشی اغلب به‌منظور پلیسه‌گیری، چربی‌زدایی، زنگ‌زدایی، رسوب‌زدایی و همچنین براق‌کردن و صیقل‌دادن انبوه قطعات استفاده می‌شود.

کارگاه جوشکاری

WELDING WORKSHOP

جوشکاری یکی از زمینه‌‌‌های اصلی فعالیت ما است. مهارت، کیفیت و دقت از الزامات اصلی در کارگاه‌های جوشکاری ما محسوب می‌شود. تکنسین‌های جوشکاری ما که دارای تخصص بالایی هستند با پشتیبانی تجهیزات مدرن، این امکان را برای ما فراهم می‌کنند که طیف گسترده‌ای از روش‌های مختلف جوشکاری را ارائه دهیم. در حال حاضر 36 جوشکار حرفه‌ای در شرکت غدیر فعالیت دارند که همگی توسط یک شرکت ثالث مستقل مطابق با استاندارد ISO 9606-1&2 ممیزی و تایید شده‌اند. جوشکاران ما دارای گواهینامه در گروه‌ها و دسته‌های مختلف جوشکاری هستند (در حال حاضر 80 گواهینامه‌ی مختلف). علاوه‌براین، در صورت نیاز برای کارهای بسیار تخصصی، امکان اخذ گواهینامه جدید مطابق با مشخصات مورد نظر مشتری وجود دارد. تمامی فرآیندهای جوشکاری در این شرکت، بر اساس یک دستورالعمل جوشکاری (WPS) که توسط نتایج صلاحیت و کیفیت جوش (WPQR) پشتیبانی می‌شود، اجرا می‌شود. همچنین، در این شرکت، تمام اتصالات جوش مطابق با ISO 5817 از نظر کیفیت ارزیابی می‌شود. ما می‌توانیم اکثر فلزات را بدون در نظر گرفتن ابعاد، اندازه یا شکل جوش دهیم. همچنین امکان تولید به‌صورت نمونه اولیه، سفارش تعداد کم یا تولید به‌صورت تیراژی نیز در غدیر وجود دارد.

جوشکاری کربن استیل

جوشکاری کلیه‌ی تجهیزات و سازه‌ها از جنس فولادهای کربنی به‌صورت اختصاصی در سه سالن مجهز به مساحت 9000 متر مربع انجام می شود. بخش جوشکاری ما می‌تواند بسیاری از کارهای جوشکاری را با استفاده از روش‌های SMAW، MAG، MIG و فرآیندهای جوشکاری مقاومتی انجام دهد. ما می‌توانیم همه چیز را به ویژه در حوزه‌ی توربین‌های گازی، صنایع نفت و گاز و همچنین سازه‌های فولادی صنعتی از قطعات و اجزاء کوچک تا سازه‌های بزرگ با وزن بیش از 30 تن جوش دهیم.

جوشکاری فولادهای ضدزنگ

در شرکت غدیر، جوش‌کاری تمامی محصولات از جنس فولادهای ضد‌زنگ در یک سالن مستقل به مساحت بیش از 6000 متر مربع انجام می‌شود. ما انواع فرآیندهای جوشکاری از جمله جوشکاری TIG، جوشکاری مقاومتی و جوشکاری MIG را بر روی فولادهای ضدزنگ انجام می‌دهیم. جوشکاران این شرکت، در جوشکاری لوله‌ها و ورق‌های فولادی تقریباً در هر ضخامتی آموزش‌دیده، با تجربه و ماهر هستند. این شرکت برای فرآیندهای جوشکاری TIG و MIG روی فولاد ضد زنگ، مجهز به دستگاه‌های جوشکاری Kemppi است.

جوشکاری آلومینیوم

جوشکاری انواع قطعات کوچک و بزرگ و نیز لوله‌ها و سازه‌های از جنس آلومینیوم در شرکت غدیر با روش‌های MIG و TIG با استفاده دستگاه‌های Kemppi انجام می‌شود.

کارگاه عملیات حرارتی

HEAT TREATMENT WORKSHOP

انواع عملیات زیر با استفاده از کوره‌ها و تجهیزات موجود در واحد عملیات حرارتی شرکت غدیر قابل انجام است

سخت‌کاری سطحی انواع شافت‌ها، بادامک‌ها و چرخ دنده به روش القایی

انجام عملیات سمانتاسیون، آنیلینگ، نرمالایزینگ، کربورایزینگ، کونچ تمپر و سخت‌کاری با روغن و آب

نیتراته کردن قطعات تا قطر 350 میلیمتر

تنش زدایی قطعات با ابعاد 4*4*4 متر

کارگاه‌های رنگ‌آمیزی، اسیدشوئی و سندبلاست

SANDBLASTING, PICKLING AND PAINTING WORKSHOPS

شرکت غدیر علاوه بر کارگاه‌های اصلی، مجهز به سالن‌های اختصاصی و جداگانه‌ای برای فرآیندهای تکمیلی سندبلاست، اسیدشویی و رنگ‌آمیزی محصولات در زمینی به مساحت حدود 2000 متر مربع است.

کارگاه پایپینگ

PIPE FABRICATION WORKSHOP

برای پایپینگ، مونتاژ و تست تجهیزات و ابزارهای دقیق توربین سالن اختصاصی و ویژه‌ای در شرکت غدیر وجود دارد.

کارگاه مونتاژ تجهیزات و اسکیدها

SKID ASSEMBLY WORKSHOP

در شرکت غدیر، یک سالن اختصاصی برای پایپینگ، مونتاژ نهایی و تست مجموعه‌های الکترومکانیکی مدولار، اصطلاحاً اسکیدها (Skid)، وجود دارد. کلیه فعالیت‌های مربوط به مونتاژ این نوع محصولات توسط یک تیم مجرب متشکل از تکنسین‌های پایپینگ و ابزار دقیق انجام می‌شود.

کارگاه مونتاژ تابلوهای برق‌ 

ELECTRICAL PANEL ASSEMBLY WORKSHOP

شرکت غدیر دارای یک کارگاه اختصاصی به مساحت 1000 متر مربع برای مونتاژ تابلوهای برق صنعتی است. در این امکان مونتاژ و تست انواع تابلو برق‌های صنعتی نظیر پنل‌های توزیع، LV، PLC، تابلوهای کنترل، تابلوهای حفاظتی، جعبه تقسیم‌ها و نیز تابلوهای کنترل اطفاء حریق مطابق با استانداردهای بین المللی (IEC) وجود دارد.

کارگاه مونتاژ نهایی و پکیجینگ توربین

TURBINE PACKAGING WORKSHOP

شرکت غدیر دارای یک کارگاه اختصاصی مونتاژ و تست نهایی توربین‌های گازی (packaging) تا توان 70 مگاوات با ظرفیت مونتاژ سالانه 20 دستگاه توربین است. این سالن ویژه در زمینی به مساحت 3000 متر مربع مجهز به جرثقیل‌های سقفی 25، 10 و 10+5 تنی با 15 متر ارتفاع تا زیر قلاب است. در حال حاضر از این سالن برای مونتاژ نهایی و پکیجینگ مجموعه توربین گاز ملی 25 مگاواتی (IGT25) استفاده می‌شود. همچنین، تیم تکنسین‌‌های این کارگاه در زمینه‌ی ارائه خدمات پکیجینگ و مونتاژ نهایی انواع توربین‌های گاز، توربین بخار و کمپرسور گاز توانمند هستند.