ابزار مخصوص توربین

پره های کمپرسور

پره‌های دوار (rotor blades) و تیغه‌های ثابت (stator vanes) کمپرسور توربین‌های گازی یکی از محصولات اصلی شرکت غدیر است. این شرکت می‌تواند انواع مختلفی از پره‌‌های دوار، تیغه‌های ثابت و تیغه‌های IGV کمپرسورهای محوری را از جنس آلیاژهای فولادهای ضدزنگ استحکام بالا، تیتانیوم و سوپرآلیاژها تولید کند. در شرکت غدیر، پره‌های بزرگ از طریق ماشینکاری پیش‌فرم‌های آهنگری‌شده تولید می‌شود و پره‌های کوچک از ماشینکاری یک بلوک خام از مواد اولیه به‌دست می‌آید. تخصص و تجهیزات ما این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانیم انواع پره‌های کمپرسور را با هندسه‌ی پیچیده‌ در سایزهای مختلف از بزرگ تا کوچک با کیفیت عالی و قیمت رقابتی تولید کنیم.

این شرکت همچنین می‌تواند در صورت لزوم و بر اساس تقاضای مشتری، پره‌ها را با عملیات ساخت تکمیلی مانند بریزینگ، تامبلینگ، ساچمه‌زنی (shot peening)، و پوشش، عرضه کند. علاوه بر این، امکان عرضه‌ی این پره‌ها به صورت کاملاً آماده‌ی مونتاژ وجود دارد به طوری‌که بر روی آنها تست فرکانس، اندازه‌گیری ممان‌وزنی و محاسبه توالی مونتاژ نیز انجام شده باشد.

 لازم به ذکر است، این شرکت، کلیه‌ی مواد اولیه‌ی مورد نیاز خود برای پره‌های کمپرسور را فقط از تولیدکنندگان معتبر داخلی و یا خارجی (اروپایی) فعال در صنایع نیروگاهی و نفت و گاز با رعایت کامل مشخصات مدنظر مشتری و استانداردهای بین المللی تأمین می‌کند.

در حال حاضر، شرکت غدیر پره‌ها و تیغه‌های کمپرسور را مطابق با فناوری‌های زیر تولید می‌کند:
• زیمنس SGT-600
• زیمنس V94.2
• GE Frame 5, 6, 9

همچنین این شرکت آمادگی تولید پره‌های کمپرسور دیگر مدل‌های توربین را از طریق مهندسی معکوس دارد.

یاتاقان‌های توربین

شرکت غدیر در تولید یاتاقان‌های هیدرودینامیکی غشاء سیال (hydrodynamic fluid film bearings) برای توربوماشین‌ها و تجهیزات دوار در صنایع نفت و گاز و نیروگاهی تخصص و تجربه دارد. این شرکت، در حال حاضر انواع مختلفی از یاتاقان‌ها مانند یاتاقان‌های Tilting pad ژورنال، تراست و ترکیبی ژورنال-تراست برای توربین‌های گازی تولید می‌کند. این یاتاقان‌ها به‌صورت سفارشی ساخته و عرضه می‌شود. همچنین، این شرکت آمادگی تولید و عرضه‌ی انواع یاتاقان‌ها، مطابق با نقشه‌های ارائه شده توسط مشتری یا با مهندسی معکوس نمونه‌ی اصلی، را دارد.

قطعات توربین گاز

شرکت غدیر علاوه بر پره‌های کمپرسور و یاتاقان‌های توربین‌، تجربه و توانمندی ساخت و عرضه‌ی طیف وسیعی از قطعات (piece parts) و اجزای توربین‌های صنعتی را دارد. در حال حاضر، بیش از 1000 قطعه متنوع از توربین‌های گازی شامل پیچ‌های دیسک‌های توربین از جنس سوپرآلیاژ (tie bolts)، شیم‌ها، وزنه‌های بالانس روتور، نازل‌های سوخت پاش، منیفولدهای سوخت، مجموعه ابزارهای مخصوص توربین، پیچ‌های کششی (tension screw)، شافت خارج از مرکز (eccentric shaft)، پین‌های مخروطی، رینگ‌های نشت‌بندی، پیچ‌های قفلی (lock screw) و غیره در این شرکت تولید می‌شود.

 اتصالات انعطاف‌پذیر فلزی

شرکت غدیر توانای ساخت و عرضه‌ی انواع اتصالات و شلنگ‌ها انعطاف پذیر فلزی (Metal expansion joints) از جنس فولادهای ضدزنگ AISI 304 یا AISI 316، با روکش خارجی تقویت‌کننده بافته‌شده‌ی تک یا دولایه دارای اتصالات فلنجی انتهایی از سایز DN 10 تا DN 500 را دارد. این اتصالات انعطاف پذیر برای مهار کردن ارتعاشات و نیز انبساط‌ها ناشی تغییرات دما و فشار در سیستم‌های پایپینگ و کانال‌کشی انتقال انواع سیالات در توربین‌های صنعتی، استفاده می‌شود.

تابلوهای برق‌ صنعتی

شرکت غدیر توانایی مونتاژ و عرضه‌ی انواع تابلوهای برق مورد استفاده در صنایع نیروگاهی، نفت و گاز را دارد. محصولات حال حاضر این شرکت شامل موارد زیر است

UPS/UMD cubicles which are related to uninterruptible system and prepare system performance continuity; such as BPA05, 10, 30

Control cubicles based on SIEMENS S7 PLC technology regarding to Gas turbine and Compressor I/O’s and Instrumentation control signals; such as CJD10, CJP10, 20, 30 CJU10

MCC (Motor Control Center) cubicles based on withdrawable type switchgears in compliance with IEC61439; such as BFA10-13