پره های کمپرسور

پره‌ها دوار (rotor blades) و تیغه‌های ثابت (stator vanes) کمپرسور توربین‌های گازی یکی از محصولات اصلی شرکت غدیر است. این شرکت می‌تواند انواع مختلفی از پره‌‌های دوار، تیغه‌های ثابت و تیغه‌های IGV کمپرسورهای محوری را از جنس آلیاژهای فولادهای ضدزنگ استحکام بالا، تیتانیوم و سوپرآلیاژها تولید کند. در شرکت غدیر، پره‌های بزرگ از طریق ماشینکاری پیش‌فرم‌های آهنگری‌شده تولید می‌شود و پره‌های کوچک از ماشینکاری یک بلوک خام از مواد اولیه به‌دست می‌آید. تخصص و تجهیزات ما این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانیم انواع پره‌های کمپرسور را با هندسه‌ی پیچیده‌ در سایزهای مختلف از بزرگ تا کوچک با کیفیت عالی و قیمت رقابتی تولید کنیم.

این شرکت همچنین می‌تواند در صورت لزوم و بر اساس تقاضای مشتری، پره‌ها را با عملیات ساخت تکمیلی مانند بریزینگ، تامبلینگ، ساچمه‌زنی (shot peening)، و پوشش، عرضه کند. علاوه بر این، امکان عرضه‌ی این پره‌ها به صورت کاملاً آماده‌ی مونتاژ وجود دارد به طوری‌که بر روی آنها تست فرکانس، اندازه‌گیری ممان‌وزنی و محاسبه توالی مونتاژ نیز انجام شده باشد.

 لازم به ذکر است، این شرکت، کلیه‌ی مواد اولیه‌ی مورد نیاز خود برای پره‌های کمپرسور را فقط از تولیدکنندگان معتبر داخلی و یا خارجی (اروپایی) فعال در صنایع نیروگاهی و نفت و گاز با رعایت کامل مشخصات مدنظر مشتری و استانداردهای بین المللی تأمین می‌کند.

در حال حاضر، شرکت غدیر پره‌ها و تیغه‌های کمپرسور را مطابق با فناوری‌های زیر تولید می‌کند:
• زیمنس SGT-600
• زیمنس V94.2
• GE Frame 5, 6, 9

همچنین این شرکت آمادگی تولید پره‌های کمپرسور دیگر مدل‌های توربین را از طریق مهندسی معکوس دارد.