قطعات و سیستم های جانبی توربین

شرکت غدیر دارای توانمندی و تجربه‌ی بسیار خوبی در زمینه‌ی ساخت تجهیزات و سیستم‌های جانبی توربین‌های صنعتی است. موارد زیر از جمله‌ محصولات قابل عرضه‌ی این شرکت‌ هستند

شاسی توربین (Base Frame)

اتاقک آکوستیک توربین (Acoustic enclosures)

اتاقک فیلتر ورودی (Inlet Filter House)

سیستم صداگیر ورودی (Intake Silencing System)

پلنوم ورودی (Intake Plenum)

دیفیوزر و پلنوم خروجی (Exhaust Diffuser / Plenum)

سیستم صداگیر خروجی (Exhaust Silencing System)

سیستم جرقه‌زن توربین (Ignition System)

دستگاه شستشوی کمپرسور توربین گازی (Turbine-Compressor Washing System)

اسکیدهای کمکی توربین (Auxiliary Skid)

شاسی توربین

BASE FRAME

توربین‌ها، کمپرسورها و ژنراتورها بر روی یک شاسی یا اصلاحاً Base frame مونتاژ می‌شود. این شاسی علاوه‌بر‌ تحمل وزن ماشین، وظیفه تحمل بارهای دینامیکی تولید شده توسط آن را نیز بر عهده دارد. شرکت غدیر در زمینه‌ی ساخت انواع Base frame با توجه به نیاز مشتری تخصص دارد. در این محصول، تنش‌های ناشی از جوشکاری بنابر ضرورت، با استفاده از روش‌های استاندارد حذف شده و و رابط‌ها و محل اتصال شاسی به ماشین، به‌طور دقیق ماشینکاری می‌شود.

اتاقک آکوستیک توربین

ACOUSTIC ENCLOSURES

اتاقک یا محفظه‌ی آکوستیک توربین (Turbine acoustic enclosure)، شامل پانل‌های دیواری و سقفی آکوستیک جمع‌شونده است که با ساختار پیچ و مهره‌ای به‌یکدیگر متصل و مونتاژ می‌شود. شرکت غدیر توانایی ساخت انواع اتاقک‌های آکوستیک برای توربین‌های گازی، توربین‌های بخار، ژنراتورها، موتورهای گازی یا دیزلی، کمپرسورها و پمپ‌ها را مطابق با سفارش مشتری دارد.

اتاقک فیلتر ورودی

INLET FILTER HOUSE

سیستم صداگیر ورودی

INTAKE SILENCING SYSTEM

پلنوم ورودی

INTAKE PLENUM

دیفیوزر و پلنوم خروجی

EXHAUST DIFFUSER / PLENUM

سیستم صداگیر خروجی

EXHAUST SILENCING SYSTEM

سیستم جرقه‌زن توربین

IGNITION SYSTEM

سیستم جرقه‌زن، موقع راه‌اندازی موتور توربین‌گاز وارد عمل شده و باعث شروع فرآیند احتراق در محفظه احتراق توربین می‌شود. شرکت غدیر توانمندی تولید جرقه‌زن‌های ولتاژ پایین پر‌انرژی برای استفاده در توربین‌های گازی را دارد. این محصول دارای گواهینامهATEX است و می‌تواند سخت‌گیرانه‌ترین استانداردها را برای رفع نیازهای مشتری برآورده کند. در سیستم‌ جرقه‌زن تولیدی غدیر که در توربین‌های SGT600 و IGT25 قابل استفاده است، تمامی ملاحظات حفاظتی ویژه‌ای برای جلوگیری از انفجارهای تصادفی در محیط‌های خطرناک حاوی گازها و بخارات قابل اشتعال، رعایت شده است.

دستگاه شستشوی کمپرسور

COMPRESSOR WASHING SYSTEM

در توربین‌های گازی صنعتی، اگرچه هوا ورودی فیلتر می‌شود، اما همواره مقدار جزئی گرد و غبار، ذرات معلق در هوا و آب از فیلترها عبور کرده و به مرور زمان بر روی تیغه‌ها و پره‌های کمرپسور رسوب می‌کند. این رسوبات جریان هوای کمپرسور و عملکرد کل توربین گاز را کاهش می‌دهد. دستگاه شستشوی کمپرسور تولیدی شرکت غدیر را می‌توان برای توربین‌های گازی 14 تا 35 مگاوات برای طرح نصب دائمی یا سیار استفاده کرد. این سیستم برای پیاده‌سازی با کیت‌های نازل مربوطه طراحی شده و در توربین‌های زیمنس SGT500، رولز رویس MT30، زیمنس SGT600، زیمنس SGT700، زیمنس SGT750 و زیمنس SGT800 قابل استفاده است.

اسکیدهای کمکی توربین

AUXILIARY SKID

شرکت غدیر در تولید اسکیدهای کمکی (Auxiliary Skids) یکپارچه برای ماشین‌های دوار مانند توربین‌ها، کمپرسورها و ژنراتورها در صنایع نیروگاهی و نفت و گاز تخصص دارد. سیستم‌های روغن‌ (Lube oil system) ، اسکید‌های هوای فشرده توربین‌گازی، پانل‌های گاز سیل (seal gas panels)، و مخازن تحت فشار برخی از محصولات ما هستند. این اسکیدهای کمکی به سفارش و طبق مشخصات و نقشه‌های مشتری، تولید می‌شود.

فهرست